­:: Informace o společnosti­­

TKZ Polná, spol. s r.o.

Společnost TKZ Polná, spol. s r.o. je renomovaným českým výrobcem stavebního a nábytkového kování. Svým širokým záběrem sortimentu dokáže uspokojit zákazníky z řad velkoobchodů až po drobné podnikatele. Společnost zaměstnává v současné době cca 160 zaměstnanců. TKZ Polná je členem sdružení MEZA, které je součástí evropské asociace ARGE -výrobců zámků a stavebního kování.

● Výrobní program:
Sériová i zakázková výroba od moderních pantů až po historické repliky. - Závěsy k zašroubování stavební a nábytkové, závěsy okenní, dveřní, vratové, tyčové, kloubové, atypické, nábytkové kování, ozdobné návleky (krytky) na panty dveří a oken, mechanické zábrany pro okna a dveře, řada dveřních závěsů Exclusive a závěsy dveřní seřiditelné ve třech osách – TRIO, EXPERT,  3D, montážní přípravky, upínací elementy, malé soustružené díly, bezpečnostní botičky na osobní automobily. Doplňkovým sortimentem jsou výrobky zahraničních firem BASYS (skryté kování) a SISO (nábytkové kování - především úchytky, zámky a zarážky na sklo ...). Od roku 2012 vyrábíme také koupelnové doplňky.


V__robn___program_pruh.jpg

.

● Kvalita:
Maximálně usilujeme o to, být Vaším spolehlivým dodavatelem. Podnik je certifikován dle evropské normy ISO 9001:2008.

Výrobky jsou certifikovány dle EN 1935:2002. Od roku 2010 jsme držiteli značky ČESKÝ VÝROBEK.

.

● Filozofie firmy:

Podle vnitřního Etického kodexu firmy uplatňujeme principy:

ZÁKAZNÍK = PARTNER, s kterým jednám korektně, zdvořile a maximálně vstřícně. Takovým chováním chci vytvořit dobré dlouholeté vztahy na stále se zvyšující důvěře.

NA 1. MÍSTĚ JE SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK – co slíbím, to dodržím.

NAŠE ZBOŽÍ = 100% SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK

S mottem firmy: Teprve s námi se Vám otevírají … chceme každému zákazníkovi dodat zboží dle jeho požadavku – kvalitní, v požadovaném termínu, s poradenským servisem.

Filozofie_firmy_pruh.jpg

.

● Ekologie

Platné zákony ČR a EU považujeme za minimální požadavky, snažíme se maximální možnou mírou o ekologické chování při výrobě i v obalových prostředcích. Firma je zapojena do Systému sdruženého plnění EKO-KOM.Ekologie_pruh.jpg

● Rozvoj firmy:
V posledních letech firma mnoho investovala do rekonstrukce a modernizace výrobních hal, výstavby nového obchodního a logistického centra a nákupu nových moderních NC strojů: měřícího centra WENZEL LH 54, kovacích lisů HATEBUR, obráběcích center BROTHER, CNC automatů – CITIZEN a TORNOS a CNC frézky OKUMA.

● Export:
Firma vyváží své výrobky do mnoha zemí světa. Tradičním exportním artiklem jsou pianové závěsy. Mezi vývozní země patří státy EU, státy jižní Ameriky a Asie.

Export_pruh.jpg

● Sponzoring:
Společnost je generálním sponzorem fotbalového klubu Slavoj TKZ Polná, podílí se na financování akcí města, např. swingového festivalu, finančně podporuje zájmové kroužky, …

Sponzoring.jpg

● Z historie:
1911
zakládají
pánové František Sláma, Václav Novák a Jindřich Volenec firmu v Polné pod názvem "Sláma a spol., továrna na kovové zboží, společnost s r.o.". Podnikatelé p.Sláma a Novák převádí klasickou výrobu lisařského charakteru ze své pražské továrny (Sláma a spol.) do Polné. (Citace ze společenské smlouvy z roku 1911: "...provozovati továrnu na kovové zboží, vyráběti kovové zboží všech druhů, obchodovati vlastními i cizími výrobky téhož neb příbuzných odvětví ...") Již v roce 1912 stojí první velká výrobní hala v místech dnešního podniku.

1928 přebírá celý podnik jediný ze společníků - pan František Sláma a provozuje podnik pod dosavadní firmou, pouze bez dodatku společnost s r.o. Po jeho smrti 1932 je firma odkázána spolku "Seyvalterova útulna slepých dívek" v Praze.

1932 kupuje firmu Ing. Václav Sázavský, sl.Vlasta Sázavská, Marie Čapková (později provdána za pana K.Sázavského) a pan Mg.Ph. Karel Kábrle.

1934 je zapsána do obchodního rejstříku "Továrna na kovové zboží Ing.Sázavský a spol., společnost s r.o. v Polné". Firma pokračuje v zavedené výrobě. Prokuristou a ředitelem se stává pan Karel Sázavský.

1943 se společnost stává akciovou - "Ing. Sázavský a.s.".

1948 je továrna znárodněna a začleněna do sdružení podniku KOH-I-NOR Praha. V průběhu dalších let se postupně stává součástí podniku MARS Svratka a Branecké železárny.
1955 byl změněn výrobní program a zahájena výroba stavebního a nábytkového kování.
1960 je podnik začleněn pod národní podnik TOKOZ Žďár nad Sázavou.
1991 se firma osamostatňuje na zcela nezávislý státní podnik TKZ Polná.
1994
v rámci privatizace vzniká společnost s ručením omezeným s obchodním názvem TKZ Polná, spol. s r.o. Nosným výrobním  programem zůstává stavební a nábytkové kování, výroba se rozšiřuje a modernizuje.

2011 slaví firma 100 let od svého vzniku.

Historie.jpg

-


 -

Společnost TKZ Polná spol.s r.o. čerpala v letech 2005-2006 finanční prostředky z operačního programu průmysl a podnikání. Ve společnosti byl takto financován program na zvýšení konkurenceschopnosti  závěsu TRIO.­ ­


 -logo9.jpglogo_opp.jpgSpolečnost TKZ Polná spol. s r.o. realizuje program „ Inovace výrobního procesu TKZ Polná“ dotovaný z fondů Evropské Unie v rámci operačního programu podnikání a inovace.­
­

Program probíhal v období od 1.4.2009 do 31.1. 2010.


V rámci projektu bylo řešeno:
- TPV tvorba a optimalizace výrobních normativů a jejich ověřování
- optimalizace výrobní logistiky
- optimalizace motivačního systému v podniku.


­

eu_maly.jpg 14241_logo_oppi_maly.jpg

­Společnost TKZ Polná spol. s r.o. realizuje program „ Zahájení efektivní výroby závěsu dveřního 3D ve společnosti TKZ Polná spol. s r.o.“ dotovaný z fondů Evropské Unie v rámci operačního programu podnikání a inovace. Registrační číslo programu: 4.1 IN03/247.eu_maly.jpg14241_logo_oppi_maly.jpg

.


.

Společnost TKZ Polná, spol. s r.o. realizuje projekt "Přestavba zchátralého objektu na výrobní halu" spolufinancovaný z fondů EU a ze státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Podnikání a inovace. Registrační číslo projektu je: 5.3 NM02/312.

eu_maly.jpg14241_logo_oppi_maly.jpg

. .


..dotacni_fondy.jpg

V červnu a říjnu 2012 proběhla ve firmě TKZ Polná, spol. s r.o. školení IQ Industry  - "Objemové tváření za studena" za podpory fondů, uvedených výše.Školení se účastnilo 18 + 15 učitelů odborných předmětů a praktického vyučování středních odborných škol a vyšších odborných škol technických oborů kraje Vysočina. Viz fota v sekci FOTOGALERIE

 
© 1994-2017 TKZ Polná, spol. s.r.o. | All rights reserved | Powered by TELE3